• redgreen
    #28
    Köszönöm a választ, bár úgy tűnik, félreértettél. Én csupán arra szerettem volna rámutatni, hogy az érintőképernyő - bár jó dolog - önmagában nem elég mindenkinek minden célra. Illetve bizonyos célokra kifejezetten fontos az érintőképernyő mellett valamilyen másfajta beviteli módszer. Te nem használsz ékezeteket, rendben. Én szeretnék. Tudom, hogy ez hardveres gombokkal is szívás. Épp ezért szeretnék alternatív on-screen billentyűzeteket is, WinMo-n egész jókat találni, de iOS-en például nincs rá lehetőség, csak egy adott programon belül. Androidot nem ismerem, de a netes videók alapján jobban testreszabható. Nem a rezgésre gondoltam a visszajelzéssel, nem is a kattogásra, hanem arra, amit leírtam: csak akkor tudjak lenyomni bizonyos gombokat, ha tényleg megnyomom az ujjammal a kijelzőt (mint a rezisztív képernyőknél), illetve odapillantás nélkül is érezzem egy gomb szélét/közepét. A görgetésnél pedig az a problémám, ha mondjuk böngészőben kinagyítok egy oldalt úgy, hogy a kijelző egyik oldalától a másikig kitöltse a hasáb, amit olvasok, a fogd-és-húzd görgetésnél nagyon vigyázni kell, hogy ne húzzam oldalra, csak fel illetve le. És máris több energiát fektettem ebbe az egyszerű műveletbe, mint amennyit egy hardveres gomb megnyomásával tettem volna. Az optikai trackballal nincs tapasztalatom, érintőképernyő mellé feleslegesnek tűnik. Nem úgy a joystick...

    Szerintem egy telefonon az érintőképernyő mellé minimum kellene egy felvesz-elutasít gomb (más funkciókat is elláthat) egy D-pad (négyirányú gomb) és egy joystick, vagy annak megfelelő proporcionális kontroller. Ez utóbbi kettő lehet egybeépítve, de akkor mechanikailag úgy kell kivitelezni, hogy a fő irányokba könnyebben lehessen mozgatni, mint átlósan. Ebből mondjuk egy iPhone esetében (és a koppintásokban) pontosan a négyirányú vezérlő hiányzik, illetve a két általános gombot nem használhatják a programok, mert az egyik kilép belőlük, a másik leteszi aludni. Ráadásul nem is nagyon esnek kézre. A hangerőszabályzó gombok is mindig hangerőt szabályoznak, pedig listákban fel-le görgetésre is lehetne őket használni. A vicc, hogy az iPhone előtt voltak ilyen készülékek, sőt, ezek voltak többségben. De manapság az Androidos kütyük zöme is gombtalanítva van, és nem találni normális telefont a piacon. De lehet, hogy egyedül vagyok ezzel a problémával...