Persze csak a hazaiak érdekelnek.
  • BenceYCE
    #107
    A népcsoport neve gondolom a cigány és nem a roma. Leírtam, h az egyik egy viselkedési forma, amit akár fehér embernek született ember is felölthet. Ezért nem is érdekel a bőrszín. Amíg viszont minden népnek van kialakult szava a bőrszínbeli eltérésre, vagy a viselkedésbeli eltérésre és ezen szavakat használja egy adott nép, addig pont annyira vagyok rasszista mint bárki más. Míg Amerikában teljesen elfogadott, h valakiről egy börtön aktában színesbőrűt jelölnek meg, addig lehet szó akár egy indiánról, vagy egy ázsiairól is. Ettől függetlenül afroamerikait is használnak. És joggal. Amíg nálunk csak "feketén" lehetne razziaszerű házkutatáskor listát találni a börtönlakók faji származásáról, addig a jenkik hivatalos listát tartanak a négerek létszámáról, arányáról. Nem véletlenül, hiszen a bent "lakók" több mint 80%-a néger. Tehát leáltlánosításra nem ad okot, hiszen nem 100%, de előítéletekre joggal számíthat az ember. Vagy Te úgy tudod, h az USA lakosságának 80%-a fekete? Maszatolhatjuk ezt a dolgot, de ilyen az emberi természet. Egy gyereket akár már gyerekkorába kiközösítenek a fajtársai, mert esetleg vörös hajú. Kitől látták ezt? Mert nem így születtek! Mindegyik gyerek szülője rasszista, hisz onnan hozza a gyerek első sorban a viselkedését. Börtönbe minden szülővel?

    A 2.-es végén KÖZÖLTED, hogy ez rasszizmus én meg közlöm, hogy szarok rá minek nevezed, mert évszázadok óta van rá minden népnek szava, a jelenség ismert, meg nem állítható, akárcsak a lopás vagy az emberölés és amíg csak felfogásban vagyok rasszista, de nem lopok cigánytól, négertől, nem ölöm meg, addig had legyenek ellenérzéseim. Ráadásul ez az erőltetett antirasszizmus bűzlik a zsidók azon csoportjának törekvéseitől, akik mélyen vallásosak és még mindig a talmudból tanulnak. Előítéleteim vannak feléjük is, mégsem vetem meg a zsidó barátomat származásáért. Mégis azt mondom, hogy vak aki nem látja a hasonlóságot a zsidó felsőbbrendűséget hirdető, tanító talmud és a náci felfogás közt.