• Chris05
    #62
    Igazad van, tudom is, hogy van AX, BX, CX, DX, DI, SI, SP, IP, és az összes szegmens regisztere (Ami 16 bites), következésképp 16 bites CPU volt. Eleve annak kellett lennie, mivel nem 64k volt a megcímezhető memória, - hanem mint már említetted is - 1 Megabyte (BTW elég érdekes volt az, hogy a szegmensregiszterek 16 byte-onként léptették az operatív tárat). :D 286-os védett módjával kapcsolatban is igazad van, ott is volt már védett mód, 16 megát címzett a virtuális tár pedig (Swap) ennél is nagyobb volt. Viszont akkor úgy kell fogalmaznom, hogy a 80386 volt az első igazán multitaskingra, nagy címezhető memóriára (Gondoljunk bele, 85-ben 4 Giga memóriát tudott (volna) címezni), fejlett védelemre kifejlesztett CPU. Igaz, hogy a 286-os is fejlett CPU volt, de szerintem a 80386-os egy nagyon nagy lépés volt. Aztán pedig a 80486 és a Pentium ezeket a képességeket akkoriban páratlan teljesítménnyel is megtolta. Azért mondom, hogy akkor belátták (Jó sokára), hogy a 32 bit a jövő, viszont nem nagyon léptek. Most már van szoftveres és hardveres apparátus, viszont az emberek mégis ragaszkodnak a 32 bithez (A processzoruk számolóegységeinek és regisztereinek felső 32 bitje soha semmit sem csinál :D ). Nem értem, hogy miért félnek tőle. Én mindenkinek 64 bites OS-t rakok vagy nem nyúlok a gépükhöz. Azt sem tudják, hogy az OS 64 bites, a driverezés után gyakorlatilag semmi különbség nincs a "sima" és a 64 bites között (Mármint az egér kattingatós szemszögből).