• supi007
    #48
    Szerintem a brand gép és saját magad által összeállított gép vita egy hitvita.
    Egyik jó példa, hogy köztudottan a google is maga állította össze a gépeket és nem brand termékeket választott. A másik dolog pedig, hogy mindegyikhez tartozik számos pro és kontra is. A brand gépek vonalon természetesen nagyobb rendnek illene lenni, hiszen egy üzletág. Természetesnek vehető, hogy egy üzletágban "mindenki" az ág sikerességén dolgozik. Az egyes alkatrészek szintén üzletágnak minősülnek a gyártók oldalán. Gondolnám én, hogyha nekem lenne egy ilyen hardwaregyáram akkor én kire koncentrálnék jobban?! Ha nagy vagyok és sok erőforrással rendelkezem akkor a céges megrendelések a brand gyártáshoz éppen olyan fontosak, mint amikor alkatrészként értékesítem a végfelhasználónak. Na de mindegy mert nagyon eltérek a tárgytól...
    Szóval hitvita, mert olyan sok összetevőből állhat egy ilyen számítógép és olyan sok célú lehet a felhasználása, hogy nem lehet egyértelműen kijelenteni melyik megoldás a jobb.