• cS6Szi
    #16
    A grafikáról annyi a véleményem, hogy a gothic sorozat első két része illetve a Risen is grafikailag vissza maradot volt a saját korához képest, de ezeknél a játékoknál nem a grafika a lényeg. Sosem értettem azokat az embereket (pl: öcsém), akik azt mondják, hogy azért nem játszanak a játékkal vagy azért nem tetszik nekik a játék, mert sz@r a grafikája. Én ezzel a sz@r grafikával és beletudom élni magam. Nekem a játék élmény és sztori a fontos. Ha ezek jól kivannak dolgozva, akkor nem érdekel, hogy milyen a grafika. Amúgy is lehet bármilyen jó grafkája az adott játéknak, pár év múlva ha előveszed a játékot és újra játszod (mert a gothic egy olyen játék, amit az ember többször több féleképpen végigtól)már sz@r lesz grafika. Tehát a grafika sztem max ad egy pluszt a játék élményhez viszont nem számít bele alapból, legalábbis nálam nem.

    A bugokról meg annyit, hogy aki végigtólta a Gothic 1-et és 2-őt az tisztában van vele, hogy a gothic talán a minden idők egyik legdurvábban bugos játék sorozata. Életemben nem mentettem annyit mint ebben a játék sorozatban, de megmondom öszintén nekem már ezis bele tartozik a gothic univerzumba. Alapból vannak olyan bugok amik a playert segitik. Letudsz győzni olyan ellenfeleket a játék elején ekit elvileg még a végén is nehéz lenne. És ezeket kihasználva (természetesen ezekhez több órányi játékra szükség van, hogy rájöjj, hogy milyen bugokat lehet kihasználni), olyan cuccokhoz lehet hozzájutni amikkel az ember gyorsabban és könnyebben végig tudja tolni a gémet. Ez az egyik erősége az elödöknek (gothic 1,2), hogy ezáltal számtalan módon végig lehet tolni.