• terbes
    #15
    Hát nem tudom, nap mint nap optikai kábelekkel dolgozom, úgyhogy lehet láttam már olyat. Én egy vidéki kábeltv-s cégnél melózom, 2 éve kezdtük a szolgáltatást. Mi is egyenlőre a lakótelepeket és a nagyobb tömböket céloztuk meg, mert családi házas övezetre még nincs igazán kitalált technológia, pláne nem kis hazánkban. Mi egyelőte fttb módszerrel megyünk a lépcsőházakba, onnan meg már hagyományos koax és utp kábellel az előfizetőig. Sajnos nem IPTV, de DVB-C adásaink vannak. Az hogy optikát vigyünk be lakásba, és minden előfizetőhöz berakjunk egy 50 ezres Gepont (meg netalán IP set-top boxokat), egyenlőre totálisan veszteséges. (Tudom, a T-Home azt csinálja, de azért ők kicsit más anyagiakkal rendelkeznek.)
    Egyik előfizetőnk akinek van IP telefon előfizetése, pár hét múlva úgy hozta vissza a Linksys ATA tápegységét, hogy az szó szerint szét volt rágva. ('hát á kis Márkóka... az volt) Így hogy akarjon bárki is optikát bevinni minden előfizetőhöz? Láttam a T-Home Ftth módszerét is, villanyóra szekrényen keresztül-kasul áthúzták az optikát (had lógjon) Kíváncsi leszek mikor vágják el. Nekünk múltkor az egyik lépcsőházban központi fűtés felújítások során szépen megpörkölték egyik utp lakásbekötésünket. És egy akkora cég mint a T-Home se terjeszkedik családi házas övezetekbe, pedig ők azért elég sok alépítménnyel rendelkeznek.