• sathinel
    #218
    A server csak abban különbözik hogy alkatrészek kicsit más célra vannak. Ha normális gépet raktam össze akkor én szerettem nagyon a szerverházakat, mert elfértél, és nem is volt drága, jól upgradelhető. A processzort, alaplapot megint csak kiválasztod. Szervert csinálhatsz kis gépről is.
    Bizonyos szerverekhez nem kell nagy proci ha a feladat nem kívánja meg és mégis mennek. Pl normál pc alkatrészekből raktam össze szervert ami több veblapot futtatott az interware épületében. Tehát akkor szervernek minősül a normál pc is?

    http://www.scan.co.uk/Shop/Computer-Hardware
    Nézz szét itt sincs különválasztva. A processzoroknál választhatsz olyat ami szerverekbe rakható.
    Számomra semmi különbség főleg ha munkára kell akkor inkább azok mert jobban megfelelnek profi munkára. De felhasználástól függ milyen gépet raksz össze. Ha árban találsz szerverprocit ami jobb teljesítményben akkor azt használod. Pl CAD, CAM, MAYA és más progik valsz jobban profitálnak belőle, és ha van egy géped és több teljesítmény kell akkor veszel másikat és összekötöd. Bár ezt nem sok alkalmazás használja ki de ha teljesítmény kell akkor nesze megvan.

    Valsz ezért használ hollywood 40.000 linux gépet renderelésre.