• zsoltrex
    #44
    hm. azt hiszem, nem ertjuk egymast. latom van aki feladja, es van aki folytatja. Szoval, a termeszet nem egy konstans dolog, valtozo. Hogy mert valtozo? Mert az egesz energia. Az energia meg mozog, allandoan mozgasban van. Fejlodes csak atalakulas reven tortenik. A termeszet onmagaban egy nagyon tokeletes rendszer, ami allandoan valtozik. Az mebernek el kellene fogadnia azt, h ez vulkakitores, viharok, stb jar. A termeszetnek van egy korforgasa. Pl az oceanok. Az osszes nagyobb vizek osszekottetesben vannak. A viz igy tisztul meg, igy keletkezik oxigen. pl egy olajtanker felrobban, vagy ehez hasonlo katasztrofa tortenik es ez belekerul a foaramba, akkor jonnek a problemak. De valahogy ugy erzem, h nem igazan akarjatok megerteni, vagy egyaltalan elfogadni azt a tenyt, hogy nem ismerjuk a termeszetet. de azt tudjuk, h nagyon jol mukodott, mukodne, ha az ember nem piszkalna bele. es az erkolcsossegrol; visszaterve az elozo kommenthez. ha kiomlik egy olajtanker, szennyezodik ezaltal a viz levego, mert az is szennyezes, ha blokalja az oxigen keletkezeset. nem lesz megfelelo csapadek es ahol nagyon keveset esik, ot nagyon sok fog egyszerre lezudulni,vagy szinte semmi. \Es ne felejtsuk el azt, h nagyon sok ember nem a karpat-medenceben el es letfentartasi problemakkal is kuszkodnek. \pl nincs ivoviz. nagyon sok ember meghal emiatt. |Szoval, hogy en abrandozom es harom masik embernek gurcolnie kell, nem allja meg a helyet. mert ha vegre valahara a nagyhatalmak lemondananak a koolajbol szarmazo nagy vagyonokrol es atternenek a nem szennyezo energi forrasra, akkor nem kellene annyi embernek meghalnia.
    Hihetelen, h a medi mennyire el tudja az emberek fejet csavarni. nezzetek utanna akar a youtubon "magyar talalmanyok" cimszot hasznalva es ha egy kicsit is kinyitjatok az elmeteket, rajosztok, h mi folyik a vilagban.Tisztelet a kivetel, mert hala Istennek sokan vannak. enezest, hogy neha zavarosan irtam, de iszonyu faradt vagyok. A lenyeget, ha valaki akarja, meg lehet erteni.
    szerintem a termeszet csodalatra melto, mert maskepp nem tudom kifejezni. meg egy pl-t hozok. A vilagito bogarak. ugy vilagitanak, h nem bocsatanak ki hot. ha ezt mi is meg tudnank tenni az izzoinkal, sokkkal kevesebb energiat vennenek fel es kevesbbet kene fizetni erte. Es minden embert erintene, meg a termeszetet is, mert mi is a termeszet reszi vagyunk.
    es tudnam ni nagyon sokaig.