Christopher Nolan új filmje Leonardo DiCaprio főszereplésével
  • dronkZero
    #246
    Na, most néztem újra. (Moziban láttam először)
    Meg látom, hogy leült a téma, de hátha erre jártok még:

    Amikor Mal leugrik, akkor ő a szemközti házban van. A jelenet elején Dom(Leo) úgy indít, hogy Mal rendesen megrendezte a dolgot. Szétverte a szobát, tudta, hogy Dom oda fog érkezni, és átment a szemközti épületbe, hogy Dom ne tudja megakadályozni az ugrást.
    Az, hogy "gyere" vissza a szobába, az meg egyértelmű félrefordítás, angolul néztem, angol felirattal, semmi ilyesmiről nincs szó.

    Amikor egymásra csukódnak a házak, akkor határozottan _nem_ tükrös a dolog. Nagyon hasonló a két épület, de nem ugyanaz. Az egyiknek sima egyszínű vakolata van, a másik ugyanazon a részen faragott kővel burkolt, az ablakok is kicsit másak, és a ház sarka is.

    Viszont van két dolog a filmmel kapcsolatban, ami továbbra is bassza az agyam, nem tudok rajta túllépni.
    Az egyik, az időlassulás. Oké, amikor álmodunk, akkor az agyunk gyorsabban működik. De csak egy agyunk van, nem..?
    A másik meg a gravitáció. A zuhanásérzetet valójában a _súlytalanság_ okozza. Gyakorlatilag az egész második szint a filmben sajnos hülyeség, úgy, ahogy van.

    És ezekkel tényleg felrúgja a film a saját szabályait. Kár érte. :(