• Justil
    #23
    ez igaz, de emellett gondolj bele, hogy hány lelkes, de abszolute tehetségtelen és botfülű embernek is adott lehetőséget a kezébe?

    nagyobb mennyiségű zene lett elérhető, ebben egyetértek. de nem csak elérhető, hanem megalkotható, ezt nem árt látni. nem arról beszélek, hogy régen nem próbálkozott boldog-boldogtalan zenéléssel, de azért volt némi anyagi vonzata a dolognak, kellett egy hely ahol lehet próbálni, hangszerek, stb.

    nézd, én elektronikus zenében utazom, tehát leginkább erről tudok nyilatkozni. ehhez ma már nem kell más, mint egy számítógép, sokan még jó hangkártyára sem áldoznak. tehát az a dolog egyik része, hogy könnyen elérhetővé tehetik a zenéjüket (myspace, facebook, internet úgy általában), de sokkal könnyebb megalkotniuk is.

    letöltenek 1-2 sample cd-t, összeraknak 4 loopot, és kész a zene, megy kiadásra. aztán amikor a hallgató, vagy dj átnyálazza ezt a sok szart, akkor két lehetőség áll fennt:

    1) csak a bejáratott neveket keresi, mert tudja, hogy azok némileg tartják a minőséget, ekkor azonban nem fog semmi újat találni, csak azt kapja, amit megszokott, igaz azt jól.

    2) új, ismeretlen neveket próbál találni, de ekkor meg az van, amit korábban írtam, hogy 1-5-10 ezer trekkből jó ha egy tucatot talál, amitől nincs hányingere.


    szóval alapvetően igazat írsz, csak ne felejtsd el, hogy tehetséges ember mindig mindenben kevesebb van (jóval), mint kókler, így ha a nagy tömegek lehetőséget kapnak az önmegvalósításra, az mindig azzal jár, hogy a szarkupac a tízszeresére nő, és az a kevés gyöngyszem még jobban elvész benne.


    ez az egész egyébként igaz a web2-re úgy általában is. sok tehetséges blogger, grafikus, zenész, miegymás kapott lehetőséget arra, hogy megmutassa a világnak, hogy milyen fából faragták, a tartalmak döntő része viszont kimerül a "pisti mutogatja magát félmeztelenül a tükörben félmegapixeles telófényképen" vagy "beszámoló a tegnap esti félholtraivászatról" kategóriájú dolgokban.