• nnyiti
    #78
    Bocs h bazdmegeztem de nagyon úgy tűnik, nem akarsz megérteni, hanem inkább belekötsz ilyen dolgokba h:

    "Az meg csak hab a tortán hogy szerinted a fény elvész, és az energiamegmaradással mi lesz, he? "


    "A fényerősség a fényforrástól mért távolságtól független,(középiskolás tananyag, nézd át. Sorry.)" - ki beszélt arról h a test fényerőssége változik?? én arról beszélek h a közelebbi csillag mennyivel látszódik fényesebbnek a mögötte lévő csillagtól...

    "a Föld légköre, portalma erősen befolyásolja az átlátszóságot." - ja persze bocs, erre nem is gondoltam... de a te kedvedért akkor tegyük fel h az űrben vagyunk.

    "Összeadni valamit nem egyelő a duplázással." te most komolyan hülyének nézel. azért mondtam duplázást mivel feltettem h két azonos erősségű lámpával játszadozunk... egyébként a sorozatos példámban összeadtam és nem dupláztam

    a lényeg: a fényforráshoz az a mögött lévő fényforrásnak sosem a teljes fényessége adódik hozzá.
    feltételezhetjük h a csillagok igen nagy távolságra vannak egymástól, tehát két egymás mögött lévő csillag a közelebbinek a fényességét nagyon kis mértékben erősíti erre tettem fel egy közelítő matematikai sorozatot. De így is mondhatom h életszerűbb legyen: 1+0,0002+0,000000034+0,00000000000069... stb. Ha ilyen mértékben adódnak össze, ez nem fog a végtelenhez konvergálni.

    Csak az idegesít, h nem gondolod végig, hanem belekötsz a pontatlanságokba.