Női electroclash trió
  • Tinman #1
    Akik nem éppen mai csirkék és kedvelik a Kraftwerk, Fancy, A Flock Of Seagulls, U96 és társai jellegű zenéket, azok fülének kedves lehet a 3 kellemes megjelenésű leányzót magába foglaló Client együttes.

    A 3 szépség:


    Előre felhívnám a figyelmet, hogy ezekhez a zenékhez, nem árt az "öregebb" generációból származni, plusz kisség geek-nek lenni... nekik/nekünk könnyen átjön az akkori hangulat, mert benne éltünk, kellemes nosztalgia.
    Nos a Client ezt kissé modernebb köntösbe tálalva adja elő, a már jól bevált hangzásvilággal.

    A zenéjük tulajdonképpen a 80-as és 90-es évek szintetizátor és pop zene (röviden: szintipop) keveréke.
    Érdekességük még, továbbá hogy a Depeche Mode, Andy Fletcher-je karolta fel őket, talán nem véletlenül, hiszen hangzásvilágban nem állnak túlságosan távol a DM-tól!

    Andy:


    Legközelebb idehaza a PEN keretein belül (Április 21. és 24. között rendezik meg az idei Pécsi Egyetemi Napokat = PEN) csodálhatjuk meg bájaikat és élvezhetjük a kissé szürreális electroclash zenéjüket.

    Egészen pontosan pedig:

    PEN 2010 - 2. nap
    Dátum: 2010. április 22. csütörtök
    Helyszín: Pécsi Bőrgyár
    Kapcsolat: Client
    Nagyszínpad: 00.15 - Client (UK)

    Pár kellemesebb művük:

    Client - Price of Love


    Client - Radio


    Client - Here and Now


    Client - Rock and Roll Machine


    Client - Client


    Client - Happy