• nnyiti
    #231
    A vidiből csak az derül ki, h nem sikerült rábizonyítani a kuruzslást, nem tudom végignézted-e. A nyomozás csak húzódik. Viszont az tény h nem szép dolog löttyöket meg kaját, meg kezeléseket ilyen méregdrágán árulni, de az anyagiasságról már beszéltünk. A lényeg itt az, h KA vajon végzett/végez e nem kimutatható hatású gyógyító tevékenységet, amiért pénzt kér(kuruzslás). Tehát nem kimutatható-e. Be van e bizonyítva h nem kimutatható. A kutatásokba nyilván bele kell kalkulálni a véletlen/spontán gyógyulásokat is, és végül kijön egy végeredmény: kuruzslás, vagy nem. Ha igen, akkor tudományosan elfogadni, ha nem, akkor jogilag üldözni kell. A kutatás az adófizetők pénzéből menne, de végül nekik lesz hasznuk belőle, mert ha kiderül minden egyes természetgyógyászról, hogy kuruzsló, akkor ez meggátolja (nagyrészt) hogy az emberek 10ezreket dobjanak ki az ablakon löttyökre. Ha rá van írva, h mi ellen használ, és a kutatáson kiderül, h hazugság, akkor a löttyöt be kell tiltani - legalábbis pénzért nem szabad árulni. Miért nincs egy egyértelmű tudományos kutatás, ahol megcáfolnak minden kuruzslást, és figyelmeztetik az embereket rá? Ahelyett a médiából ömlik az, hogy ezek működőképesek. Ennyit hall az átlagos ember, mint például én, aki hiába vagyok szkeptikus, alig hallom az ellenérveket, és amiket hallok azok se mind kutatáson alapulnak, hanem véleményeken és következtetéseken. Vagyok én aki tegyük fel beteg vagyok és nem tudnak segíteni rajtam az orvosok. Jön KA aki azt mondja, megpróbálhat segíteni. Nem látom az MTA meg az orvostudomány egyértelmű cáfolatát KA ellen az interneten sehol, ha megkérdezek egy orvost, az is csak a véleményét fogja elmondani róluk, ami nem bizonyít semmit. Főleg ha beteg vagyok, meg akarok gyógyulni és reménykedek. Én egymagam hiába vagyok óvatos és szkeptikus meg satöbbi, főleg betegen nem fogok leállni kísérletezgetni, h vajon tényleg igazat állítanak-e ezek a természetgyógyászok. Pontosabban igen: elvégzem a saját kísérletemet, elmegyek a KA-hoz és meglátom h tényleg tud e segíteni. Érted már?