• nnyiti
    #225
    Ehhez csak annyit fűznék még hozzá, hogy az első bekezdésed alapján látszik h nem érted ezeket a filozófiai kérdéseket, ami egyáltalán nem baj, hiszen ezeknek tényleg nincs közvetlen hatása az életünkre, mivel olyan kérdésekkel foglalkoznak ami nincsen hatással ránk.

    A cenzúrás példához szintén azt fűzném hozzá, hogy nem értetted meg. Az egész példa csak átvitt értelmű volt, nem sikerült átvitt értelemben gondolkoznod. A példák soha nincsenek olyan jók, mint a valóság, éppen ezért példa. A cenzúra szót nem szó szerint kellett érteni, hanem átvitt értelemben - látszik, hogy reál beállítottságú vagy :) - nem a tudomány takarja el a szemünk el a fizikai valóságot, ez hülyeség. Hanem feltettem h létezik egy transzcendens lény, akit nem láthatunk fizikai valónk miatt. Nem érzékelhetjük őt. Ha létezne egy transzcendens lény, nem láthatjuk őt, nem érzékelhetjük , mert a fizika törvényei "eltakarják a szemünk elől". Sajnálom, nem tudom jobban megmagyarázni, ha nem érted nem fogom mégjobban szétboncolgatni. Ez szintén csak egy kis elméleti kitérő volt, nem kell fennakadni ezen, ha nem érted nem kell rá válaszolni, de ha nagyon akarod kifejtem neked egyszer bővebben, mire gondoltam.

    "Így meg nem érdemes vele foglalkzoni..." Ezzel nem értünk egyet.