• kvp
    #4
    Feltalaltak a spanyol viaszt. Ugyanerre a technologiara epul a microsoft natal vezerloje, de meg anno en is keszitettem egy hasonlo demot. A sajat verziomban csak ket sima webkamera volt, de ugyanolyan sztereokepet gyartottak, amibol az optical flow algoritmussal meghatarozhato a melysegi terkep. Ezen a melysegi terkepen kell megkeresni a legkozelebbi pontot, ami valoszinuleg a felhasznalo keze. Ha ez kozelebb jon egy bizonyos tavolsagnal, akkor kattintott. Ha tobb ilyen kozeli targy van, akkor tobb ujjat vagy kezet hasznalja. A legkozelebbi targy helyzete alapjan lehet mozgatni a kurzort, a tavolsaga alapjan meg kattintani. Meg windows ala is viszonylag konnyu osszedobni egy altalanos egereszo alkalmazast. Az ipoint-osok kiegeszitettek ezt a tobbujjas multitouch-al, ami ujdonsag es 10 eve a demo irasakor nekem sem jutott eszembe.

    Egyebkent a dolog hasznalhato, en anno kiserlet keppen bongesztem egy ilyen vezerlovel es a netscape egesz jol iranyithato volt. Ma egy mouse gesture tamogatasos opera meg hasznalhatobb lenne. Elore hatra lapozni peldaul ugy lehetne, hogy a kezunkkel az oramutato jarasa szerinti vagy ellentetes iranyba korozunk egyet. Erdemes kiegesziteni a szoftvert azzal, hogy csak egy bizonyos tavolsagon belul reagaljon a kezmozdulatokra, tehat ha valaki hatrebb lep es mast csinal, akkor ne reagaljon. Igy 3 tavolsag kulonitheto el: inaktiv, kurzormozgatas, kattintas. A szoftveren kivul csak ket jobb felbontasu webkamera kell mindehez.