• jefff
    #69
    >Mi nem volt????
    Ó, nagyon sok minden, de majd elsorolom neked.

    >Hány ezer embert öltek meg a keresztes hadjáratok alatt??
    Sokat. És? Teljesen irreleváns.

    >Hányat égettek el élve arra hivatkozva,hogy "boszorkányok"??
    Nem olyan sokat. Ez már idevág, de amit mondtam, akkor is áll.

    >Akkor ezek szerint az akkori papok,és keresztesek sem voltak keresztények?
    >Hát ez elég vicces...
    Mielőtt felháborodva posztolgatsz, talán figyelmesebben is olvasgathatnál. Olvastad egyáltalán a #63-as hozzászólásomat? Olvastad, hogy mit irtam általában a keresztényekről, de akár a pápáról is? Ennek fényében kellene válaszolnod rá.

    >Ha azt mondtad, hogy a föld nem lapos, már mentél is a máglyára.
    Ez azért nem egészen igy volt.

    >Az egyház az egyik legképmutatóbb társaság a világon!
    Nos, ezért van az, hogy én különbséget teszek a kereszténység (mint mozgalom, mely hű az alapitója és a saját alapelveihez) és az intézményesitett vallás között. S megtehetem ezt azért, mert eleve igy lett az egész eltervezve - hogy egyes emberek szive legyen megtérve, nem pedig városok, megyék, országok egy törvénnyel, rendelkezéssel belekényszeritve valamibe. Ahol az Úr lelke, ott a szabadság - mondja a Biblia. Ennek fényében ahol nincs szabadság, ahol a lelkiismeret kényszeritve van, az NEM kereszténység. Ilyen egyszerű. Ha ki kell jelenteni, hogy a mai keresztények többsége nem viselkedik keresztény módjára, nos, talán el tudom ismerni, hogy ez igy lehet. Nagyon szomorú, de attól ez még nem a kereszténységet irja le, csak az 'ő kereszténységüket', meg ő magukat. Ennyi.