Hadviselés a világűrben


  • Irasidus
    #976
    Nagyon közel jön hozzánk egy aszteroida márciusban "A pályaadatok szerint a legközelebbi pozícióján mindössze 17 ezer kilométerre lesz a Földtől, ami kevesebb, mint a Föld-Hold távolság 5%-a. Ez persze a lehető legrosszabb eset, előfordulhat az is, hogy több millió kilométerrel véti el a Földet ." - Na körülbelül ennyire pontosan tudjuk meghatározni egy aszteroida helyzetét, következésképpen egy űrhajó helyzetét is. Egy játék fórumára írt bármi, vagy Aromic Rocket nem minősül forrásának, ráadásul ezek a számolások meg finoman szólva is hibásak, de ez egy másik történet (amit részben már megválaszoltam). Talán egyszer gyere be a csillagvizsgálóba (1037 Budapest, Laborc u. 2/c) és szívesen megmutatom, én vagy ha akarod más, hogy hol a hiba abban amit mondasz, feltéve ha az igazság érdekel, és nem csak az, hogy igazad legyen! (Bár van egy rossz érzésem veled kapcsolatban, de ne legyen igazam!)

    Viszont attól még, hogy elhallgattatod a másikat, és folyamatosan semmibe veszed a másik érveit, tudod nem lesz igazad. Röviden összefoglalom mi a probléma azzal amit írsz: Az eredeti állítás az volt, hogy meg lehet-e találni egy űrhajót a hajtóművei általa kibocsátott hő alapján! Ennyi, és nem több. Ennek igazolására, egyetlen állításod sem felel meg, mert vagy (1.) nem megtalálásról írsz, hanem egy ismert űreszköz megfigyeléséről (Voyager), vagy (2.) nem kibocsátott hőről hanem rádióhullámokról beszélsz, vagy (3.) nem űrhajóról hanem valami több száz km átmérőjű égitestről. De ezek a ferdítések mind eltörpülnek mellet, hogy elhallgattatod a másikat, és vádaskodsz. Szerintem a lejáratásba már nem kellene belemenni, itt abba kéne hagyni. Mit gondolsz menni fog?