• herlius
    MerlinW, nem értem ez a két videó most mit bizonyít. Azt, hogy lehet GIMP-ben is rajzolni? Amúgy teljesen felesleges ez a "melyik a jobb" vita. Én pl. évekig dolgoztam CorelDraw-ban, mert azzal kezdtem, az előző munkahelyemen azt kérték, azt szoktam meg. Mindent meg tudtam vele csinálni, amit Illustratorban, mégis váltottam 2 éve, mert az interaktivitása, színkezelése páratlan és mert egyre több helyen ezt kérik. Elhiszem neked, hogy a GIMP szerinted mindent tud, legalábbis mindent, amire neked szükséged van belőle. Mert ugye abban megegyezhetünk, hogy mindenkinek az igényeihez és a munkája típusához képest jó vagy nem egy adott progi. Én nem rajzolok Pókembereket a munkahelyemen, mert nem ez a szakterületem. Viszont mindennél fontosabb az átláthatóság, rendszerezhetőség, mert nem ritka h 200-300 layer-el dolgozok. És ugyanilyen fontos a kompatibilitás és interaktivitás más Adobe progikkal. Legalább ebben az egy dologban tutira labdába sem rúg a GIMP. De biztos vagyok benne, hogy ha legalább 8 évig használnád a PS-t is, jópár dolgot találnál még ezen kívül is.