• kvp
    #6
    "A routing tablaval rendelkeznie kell a muholdaknak is mert nem kozvetlen kapcsolat koze ekelodik be a muhold (akar tobb muholdon keresztul is mukodnie kell). Vagyis a te megvalositasodban el kene kuldeni egy "hop" tablat, amiben benne vannak a muholdak illetve a cellallomas a vegen (x byte hop tabla, minden egyes pontnal kivonja magat belole es nezi merre kuldje tovabb)."

    A 802.q vlan _szabvany_ annyit ir le, hogy minden csomagot ellat egy cimkevel. Tetszoleges szamu ilyen cimke lehet egy csomagon. A megoldas allhat annyibol is, hogy minden muhold levesz egy ilyen fejlecet es aztan kikuldi a fejlecben megadott adojara a csomagot. Egyszerubb, mint az ip technologia, hatranya, hogy a felado donti el az utvonalat es a tobbszoros fejlec noveli a csomagok meretet.

    Masik megoldas, ha a router-ek csak egymas kozott ismerik, hogy melyik cimke melyik muhold melyik adojahoz tartozik, majd ezek alapjan iranyitjak a forgalmat egymas kozott, igy a vlan cimke csak a vegso kimeno adot jeloli. Ennek elonye, hogy a tablazatnak csak azt a par muholdat kell tartalmaznia aki a rendszerben resztvesz, tehat sokkal kisebbek a tablazatok, sokkal egyszerubben ki lehet keresni a jo bejegyzest es csak akkor valtozik a tablazat ha muholdakat cserelnek. Ugyanaz mint az ip-s technologia, csak kisebb tudassal es ezert egyszerubb es gyorsabban feldolgozhato csomagformatummal. Nem veletlen, hogy jelenleg a legtobb magyarorszagi ip szolgaltato is ezt hasznalja a sajat belso gerinchalozati forgalmanak a kezelesre.