• Szemjuel
    #22
    én nem feltétlen a diktatúra minden pontjára gondolok, hanem pl amit te is mondasz: egy gép jobb megoldás lenne az ember helyett. Bár ha belegondolsz, egy gép sosem lesz tökéletes, csak annyira mint az azt programozók. 'Isten' végül is most is irányítja az emberek nagy százalékát, csak az meg van szokva, el van fogadva, és büntetés se jár a 'törvények' megszegéséért. Ha egy kimagasló kvalitású ember képes lenne irányítani egy népet én bátran mögé állnék. De jelenleg erre jó példát nem nagyon lehetne hozni.

    Úgy egyébként én az USA felépítésében látom a legnagyobb rációt a jelenlegi körülmények között. Természetesen nem a háttérből irányított báb elnökökre gondolok, hanem magára a rendszerre.

    Remélem értitek mire gondolok, így 4 sör 2 pálinka 2 forraltbor után nem nagyon van erőm kifejteni és begépelni. :)

    ps: sajnos ezek a gondolatok sose lesznek gyakorlatba átültetve. sose lesz olyan ember aki kivívná a társadalom tiszteletét, mert mindig lesz aki 'jobban tudja'. Ez a mi világunk, ezt teremtettük, ezek alapján ez kell nekünk :)