• halgatyó
    #91
    A NASA tudtommal nem használ parafát. Ötletelni persze lehet róla. Nem vitatom, hogy okos emberek ötletelnek, dehát sok hasonlóan okos ember van világszerte (NEM magamra gondoltam)
    Majd ha megcsinálják, akkor komolyan veszem.

    Továbbá. Itt külön kellene választanunk a cikk témáját a hozzászólásokban felvetődött ötletektől, mert kezd egy kicsit összekeveredni az egész. Az ilyen "nem ezt írtam" "de ezt írtad"... tipusú érveknek nincs jelentőségük, szerintem nem azt kellene bebizonyítani, hogy milyen tévedhetetlenek vagyunk.

    Tehát: az űrben lehet kohászkodni, meg termelni, de azt a földre lehozni nem gazdaságos, nem is lesz soha. (a Földre leküldéshez szükséges eszközöket is ott fönn kellene elkészíteni, hát nem tudom, hogy a Holdon mennyi parafa terem majd:-))
    Amit ott fönt kibányásznak-kohászkodnak és megtermelnek, az nekik (Holdon, Marson) ott jól jön.

    Amit itt "lenn" a földön megtermelünk, azt fölküldeni megintcsak igen drága dolog.

    Szerintem ezeket Te is hasonlóan gondolod, csak a sok hozzászólás között már megnőtt a keveredés.