#41257
Veled,szélesebb zenei stílus skálán,vonalon futhatunk a topicban.
Személy szerint,örülök a jelenlétednek.
Elmondtad,leírtad,nem italo-disco rajongó vagy,viszont a közelmúlt szavazásai alakalmával,nagyszerű,kiváló dalokat,albumokat sorakoztattál fel a listáidon.
Igen,a videódiszkóknak volt anno egy erős felfutása,népszerűsége,pláne vidéken,aztán emlékeim szerint ,viszonylag hamar lecsengett.
Balaton-parti ,menőbb ,sokak által látogatott diszkó klubokból,nagyjából 1988-tól az italo-euro disco stílusú dalok ,szinte teljesen eltüntek.
Funky klasszikusok ,Hip-Hop style ,Rap,House lett,volt a fősodor.
Jól,helyesen írod DJ függő is volt egy-egy klubban milyen style volt a mainstream.
A favorit diszkómban,a 90s évek azon korszakában ,amikor már abszolút az euro-italo dance uralt szinte mindent,ott akkor is maradt elsősorban Funky,meg az alábbi videóban hallható dalokhoz hasonlók.
Ez nálam is kedvenc,nem véletlen,az előadót,énekest a 2000s évek elején ,az elektronikus,house zenékhez ,a műfaj nagyjai kérték fel,szerzeményeik eléneklésére.
Szóval,nálam italo-euro disco,Bobby "O" zenei világa örökre a fősodor marad,de hallgatok én is más stílusú zenéket is.
Szép hétvégét Neked és minden zenekedvelő fórumtársunknak!