Tapasztalatok a szakról
  • blst00
    #121
    Hello mindenki,

    Nekem olyan dilemmám lenne, hogy döntés előtt állok, ugyanis utolsó éves gimnazista vagyok, és szeretnék továbbtanulni.
    Mindenképp valamilyen gazdasági irányvonalú képzésre szeretnék menni, ahova a matekkal és törivel be lehet kerülni. Az informatika sem áll távol tőlem, bár az iskolai infóoktatás hagy némi kívánnivalót maga után, de ez most mellékes...
    Így tehát a gazdaságinformatikus is szóba került mint lehetséges szak, azonban kissé bizonytalan vagyok még.

    A kérdéseim is ehhez kapcsolódnak, azaz szerintetek (objektíven) melyik egyetem adja a "leghasználhatóbb" tudást a gazdinfó szakon? Én a Corvinust néztem, de nem tudom, hogy ott milyen a képzési színvonal ebben a tekintetben.

    Másik kérdésem, hogy érdemes-e jelen helyzetben elsőként megjelölnöm a gazdinfót, azaz a kapott tudással meg lehet-e élni szerintetek a jövőben? (Akár az informatika, akár a gazdaság területén?)

    Hallottam, hogy a szakon a tantárgyak megoszlása kb. olyan, hogy fele infó, negyede matek és negyede gazdaságtan. Ez így helytálló?

    Remélem, hogy a leendő vagy már végzett gazdaságinformatikus tudnak segíteni. ;-)

    Válaszaitokat előre is köszönöm!