Különbségek, sztereotípiák, minden ami eszetekbe jut ;)
  • Fbn Lx
    #83
    Ez a "szemét mocsok" már csak a máz, de igen, tényleg elnyom, mert korlátozza azt az alapvető jogomat, hogy szabadon döntsek a cselekedeteim felől - büntetéssel fenyeget. Szóval az elnyomás ténye itt is egyértelmű, attól függetlenül, hogy ez a társadalom szemszögéből, az emberek többségének közös véleménye alapján egy szükséges elnyomás, ezért legtöbbek szerint nyilván nem "szemét mocsok". A pedofilok szerint viszont szemét mocsok, ami az ő szemszögükből ugyanannyira helyes, mint a mi véleményünk - ráadásul szerintem is szemét, mert lekorlátozza többek között azt a jogomat, hogy a büntetés-végrehajtás helyett én magam büntessem kedvem szerint, akár halállal, akár a golyói levágásával azt a pedofilt, aki hozzányúl a lányomhoz. Szerintem ez igenis elnyomás, mert az engem súlyosan megkárosítót én akarom megölni, és ne az állam végezze ezt el helyettem.
    De ennek az elnyomásnak legtöbben addig nem is érezzük súlyát, amíg nem akarunk ilyen cselekedetet végrehajtani, ezért nem ütközünk bele a kiszabott gátba.