Peter Jackson új filmje
  • gulyasandras
    #39
    "Persze, érdemes elolvasni a regényváltozatot, én is azért keresem sok ilyen film után (vagy előtt) a könyvet."

    Sajnos hiába túrtam fel az internetet egy tanulmány után, amelyet pár hónapja olvastam (pedig általában lementek mindent, ami érdekel), ahol a szerző azt fejtegette nagyon hosszan, hogy miért is jobb előbb a filmváltozatot látni, s csak utána elolvasni a könyvet.

    De ami a TLB-t illeti, amikor megtudtam, hogy Jackson ezt a könyvet választotta új alapanyagául, elképedtem, hiszen annyira töredezett a történet. Mintha Márai naplóiból próbálna az ember filmet készíteni. Teljesen természetes, hogy kiragadtak néhány szálat és azokat "filmszerűen" összeszőtték.

    Lehetséges, hogy a film egyben nézve rosszul sikerült, de azok a részletek, amelyeket linkeltem korábban, valódi emberi érzéseket, rekciókat tükröztek. A mai kínálatban már ez is figyelemreméltó.

    Újabb fotók, de persze inkább az érdekelne, hogy PJ miként reagált Sarandon nem túlságosan elismerő szavaira a filmről.