• djhambi
    #23
    Én "hiszek" a más alapú élőlények létezésének elméletében. Azt hiszem ez volt a korrekt megfogalmazás. Addig, amíg vagy az egyiket, vagy a másikat nem sikerül cáfolni, vagy iagzolni, nem kell egymás torkának esni. A világmindenség egy 0-hoz nagyon közeli szeletét ismerjük még csak. Nem kell nagy szavakkal dobálózni: van, nincs, biztos, stb...
    És sajnálom, de a publikációkban még nem feltétlenül lehet megbízni. Az elmúlt évtizedben tucatnyi könyv jött ki a relativitás elmélet meghazudtolásától, meg kis, zöld piramisokról, meg antigravitációs legyekről, satöbbi...
    Ha valaki nem ír szenzációhajhász könyvet, akkor nem lesz híres, ez esetben nem éri meg megírn, viszont annyi könyvet írnak, hogy elkerülhetetlen, hogy egymásnak ellentmondó, ellenőrizetlen információk lepjék el a polcokat.

    Dr. Csurgay Árpádné gondolatát idézve, mikor nem volt még könyvnyomtatás, és minden lapér le kellett vágni egy kecskét, igazán meggondoltákaz emberek, hogy mit írnak le, ezért ha egy 500 éves könyvet a kezedbe veszel, az tükrözi a kor lényeges elemeit. Ma bárki beül a Word elé és elkezd pötyögni, és senki se fogja elenőrizni, amit leír, mert a hozzáértők úgyse olvasák el, mert nincs rá idejük. Az internetet és a környező világunkat roppant bizarr módon lepte el a szemét. (Ezt úgy mondodm, látatlanban, hogy nem olvastam a lent említett könyveket, s nem is azokat óhajtom minősíteni, csak amit az elején mondtam, hogy olyan szűk szeletet látunk az amúgy megismerhető univerzumból, és ezer évvel ezelőtt is azt mondták, hogy a Föld van középen, nem lehetséges, hogy ezer év múlva, mikor egy ismét elhanyagolható szeletét ismerjük, ki fogják röhögni a Newton-i fizikát?)