• richi105
    #21
    Nem tudom, hogy jók e az utángyártott patronok, de az ár érték arányuk mindenkép figyelemre méltó. Pl.: az én nyomtatóm Epson R200 egy eredeti tintapatron kb.: (bolt függő ez is) 3800Ft és ebből kell 6db szerintetek menyire gazdaságos ja és 14ml patrononként. Ugyanez utángyártottba kb. 3600Ft szerintetek melyiket veszi meg az ember. Bár igaz, hogy az utángyártott nekem kicsit fakóbb képet ad és nem is vízálló némelyik márka, de még így is sokkal kedvezőbb az ára. Nekem az eredeti csak addig volt benne míg amit adtak hozzá ki nem fogyott. Most nem rég vettem bele CISS-t (azaz folyamatos tintaellátó rendszer) értitek 100ml tinta színenként és 13575Ft szállítással eddig remekül működik. A garanciáról meg csak annyit, hogy ahol ijesztgetik az embert, ne használjon utángyártott patront ott csak a fogyasztóvédelmet meg más érdekvédelmi szerveztet kell emlegetni. Mivel a szabványnak megfelel és a minősítést megkapta az utángyártott patron is lehet ugyanúgy használni. Ezzel a csak a nagy cégek próbálják a saját terméküket ráerőltetni a vásárlókra. Hisz a nyomtató bizniszbe a kellékanyag az üzlet, DE NEM BÍROM AZ ILYET!