• asysoft
    #47
    Androidra is lehet natív kódú részeket írni az NDK segítségével.
    "...Valószínű addigra a teljes platform elhal."
    Én ebben nem lennék biztos, nomeg ha mégis: legfeljebb "újrakezdi" a dolgokat WM7-el (amúgy is nagy változásokra van szükség, pl HW gyártók "rövidebb pórázon tartására", hogy egységesebb legyen a szoftverkörnyezet, s szoftveresen is elég nagy lesz az ugrás ahhoz, hogy minden jelenlegi alkalmazással kompatibilis legyen), konzolpiacon is nulláról hova küzdötték fel magukat...

    Symbian "resetre" valóban szükség van, QT alapú '^4-nek meg van az az előnye is, hogy így közelebb kerülhet a Maemohoz (utóbbira kíváncsi leszek, főleg mert Nokia fejleszti, s ugye ez a cég nem éppen a legstabilabb szoftvereiről híres...)

    WebOS nálam egy "titkos favorit", kezelőfelülete szerintem zseniális (sajnos csak videón láthattam még, ezek alapján úgy tűnik, lazán egy szinten van az iPhonéval), viszont CSS+JS viccelődés nagyon megköti a fejlesztők kezét, remélem hamarosan megjelenik a natív alkalmazások írásának lehetősége is.

    FlyingV: nem akarok megint belemenni egy meddő vitába, de a BT korlátozására nincs emberi érv (te a warezzal jöttél, de e-mailen keresztül is érkezhet/mehet galád módon a jogvédett tartalomról készült fénykép/hangfelvétel), mailezés pedig amiatt nem mindig jöhet szóba, mert nem biztos, hogy a fogadó oldalon is hasonló képességű készülékkel rendelkeznek. (És őszintén: mi bajt okozna számodra, ha +1 gomb lenne az UI-n?) Dehát, ezt múltkor is leírtam, mégis számodra a normális BT jelenlétének hiányának felemlegetése szánalmas iPhone "fikának" (hey, de utálom ezt a szót) számít, pedig egyes embereknek (mint nekem) ez bizony fontos.