Pánikbetegség
  • Hajnalcat
    #323
    Mutatok valamit, ami lehet, hogy nálad is emiatt van...
    link

    Mivel azt írtad, hogy olyan helyen jön ez elő, ahol nincs fa, ez azért van, mert szereted nagyon a természetet és az jelenti számora a biztonságot és a menedéket. Gyökerek.... Indigók, kristálygyerekek mind természetszeretőek...
    Ír lejjebb pár tanácsot, hogyan tudd kezelni, ha ilyen tüneteid vannak. De ez nem betegség!
    Az a baj, mostanában vannak olyanok, akik kitalálják mindenre, hogy ez meg az is betegség, közben meg nem.
    Nekem egy ideje tömeges emberiszonyom van. Tehát ha zárt térben sok ember van, akkor ott nem érzem magam túl jól, zavar a dolog és nálam is a természet nagyon megnyugtató. Igen, én átestem ilyen átalakuláson....szeretek kinnt lenni, mert vágyom a folytonos mozgásra, de nem szeretek sok ember közelében lenni. Így hát arrafelé szoktam sétálni, mászkálni, ahol nyugodtabb minden. Furcsa, mert focimeccsre kimentem és mivel a stadion ugyebár elég nagy nyílt tér, így bár sokan voltak ott, nem igazán zavart a dolog, nyugodt voltam, mert néztem az eget és a stadion melletti fákat, meg a zöld füvet és emiatt nem volt rossz a dolog. :) Más a helyzet, mikor lementem a pultos részre, az fedett helyen van és ott nyomult sok ember, attól enyhén szólva rossz volt minden, hogy zárt volt. Még a buszt se szeretem már. Inkább gyalogolok. Az a szűk kis tér sok emberrel eléggé fullasztó tud lenni. Meg azt vettem észre, hogy autóban se tudok sokat utazni. Régebben simán ment a dolog. Most meg olyan, mintha egy hullámvasútban ülnék, pedig ugyanabban a kocsiban vagyok, de rám tör mindig a hányinger egy idő után. Mondtam is apámnak...aztán meg volt lepődve...ő nem tudja, miért van ez nálam... Hát ez ezzel jár...de nem baj, úgyis jobban szeretek sétálni. Szóval lehetőleg kerülöm az autókat, buszokat, zárt helyeket, ahol sok ember van. :) Ha mégis el kell olyan helyre mennem, akkor próbálok figyelni a légzésre, és gondolatomat jó dolgok felé irányítom. Égre, természetre, ha van, szóval keresek valamit, ami a természettel kapcsolatos és azt nézem, ha van a közelben. Próbálj sokat az égre nézni vagy a madarakra. :) Ha van madárhang, akkor azt hallgatni. Bármi, galamb vagy veréb is jó, csak olyan legyen, ami a természettel kapcsolatos. De jót tesz a meditálás. Próbáld ki. :)