• BlackRose
    #10
    Raymond Kurzweil (The Singularity is Near) legnagyobb hibája szerintem, hogy ő az eszközök fejlődésének szentel nagy figyelmet (és itt is elég merész előrejelzései vannak és nem foglalkozik azzal, hogy a fejlődés NEM lineáris) és kis figyelmet szentel az alkalmazások fejlődésére és az esetleges új lehetőségek megnyitására. Vagyis ő elveti azt, hogy mindég szükösség vagyis hiány lesz mindenből, mert az igények mindég a lehetőségek előtt járnak. Szóval alaphibája, hogy a jövő kihívásait, lehetőségeit a jelen társadalom képességeihez méri nem pedig egy jövőbeli fejletebb társadaloméhoz.

    Nem tudom milyen könyvekre gondolsz, de ha a futurisztikus könyv érdekel ilyen tudás alapú társadalom lehetséges képéről, akkor pl. Alvin Toffler könyveit ajánlom főleg a The Third Wave és a Powershift és persze a Revolutionarz Wealth is jó. Ami a változó helyzetben való eligazodást illeti... hát nem tudom, olyan köny amelyben minden kellő megvan tudomásom szerint nincs, de mondjuk néhány könyv kombinációja már elég jó lehet :) a tudás menedzsment (KM) szinte biztos, hogy a jövő egyik kulcsa, tehát ilye könyveket lehet olvasni mert általában megtalálható bennük az ami lehetővé teszi, hogy folyamatossan igazodjunk a változó környezethez és nem pedig időnként amikor már nagy az eltérés. Persze a KM-re elég sok negatívumot is hordtak az elmúlt években de ez azért van mert a kezdet mindég zavaros, most már sok minden kezd kialakulni... ajánlom pl. Dave Snowden irásait (van neki blogja is) mert ő elég szépen látja a jövőt ebből a szempontból... persze mint modtam, NEM tudjuk még elképzelni a jövőt mert sok minden ami a jövő része lesz még nincs kitalálva :) én pl. több mint 25 éve ülök a számítógép előtt és mondhatom, hogy ami pl. ma egy szaros gyereknek is normális nélkülözhetetlen alkalmazás, azt én akár 10-15 évvel ezelőtt mint profi C++ fejlesztő sem tudtam megálmodni sem, sőt lehet ha valaki mondta volna nem hittem volna el neki... de hát ilyen a jövő, ismeretlen és elképesztő lehetőségeket rejt persze többnyire annak aki a jelen lehetőségeit is használja, az aki lemarad és aki olyan illuziókban hisz, hogy majd holnapután visszajön a tegnap annak rossz hirem van.