• Penge4
    #5
    "hűha, vágjuk le a kezét azonnal!!!!!"

    Nem arról van szó, hogy mit tett, hanem hogy visszaélt a bizalmával.

    1: Tegyen ki egy Donate gombot az oldalára.
    2: Írja meg, hogy hiába van Donate gomb az oldalán, senki sem támogatja, neki pedig túl értékes az ideje ahhoz, hogy tovább fejlessze ezt az addont, szóval vagy vegye át valaki, vagy fizessenek érte az emberek, vagy támogassák őt.

    De ne folyamodjon netcigány módszerekhez!

    Ugyanakkor a Mozilla is jobban ellenőrizhetné, hogy kik "szivárognak be" az oldalára, mert ez bizonyítékul szolgált, hogy egy megbízhatónak ítélt fejlesztő lehet, hogy x év után lehet, hogy visszaél a bizalmával. Folyamatosan ellenőrizni kell.

    "A kiegészítők vagy más néven addonok messze nem olyan veszélyesek mint a PLUGINOK amiről a cikk szól. A pdf, flash, java már évek óta az exploitok főbejárata."

    Ez igaz. Ettől függetlenül tudatos userek gépén ezek is csak usermódban tudnak ténykedni, ha egy YouTube videó megtekintésekor UAC eleválást kér az Adobe, akkor nem fogom neki megadni.

    Épp a minap panaszkodott egyik ismerősöm, hogy milyen szar a Vista, mert a Firefox állandóan feldobja neki az UAC ablakot, hogy frissíteni akar. Hát persze, hogy tele volt malware-rel a gépe.

    "A New York Times honlapján lévő hirdetésekben megbúvó kártevő ellen a NoScript elegendő lett volna..."

    A NoScript-tel az a baj, hogy heteken át konfigolhatod, aztán még így is rontja a böngészési élményt, mert ha egy újonnan meglátogatott oldalon nem működik a legördülő menü, vagy valami, akkor úgyis engedélyezni fogod, akkor pedig megszívod. A New York Times pedig jó példa, mert ez egy megbízhatónak ítélt oldal. Olyan, mintha az SG-n lenne kártevő. Itt is engedélyeznéd a JS-t és a beépülőket, mert megbízhatónak ítéled az oldalt.

    "Csak kiegészítő adat: A Firefox addonletöltő oldalán az AdBlock a legnépszerűbb kiegészítő és ezt egy felmérés szerint a Firefox userek 5 azaz öt %-a használja."

    Ezzel tisztában vagyok, én is szoktam mondogatni a fanboyoknak, akik azzal jönnek, hogy a FF az addonok miatt olyan népszerű. :D

    torcipepe: Mivel váltottad ki az Acrobat Reader-t? Mármint ami beépül a böngészőkbe? Mert anélkül van valóban 1000 alternatíva.

    Bár talán ez fog a leghamarabb kihullani a Google PDF olvasója miatt, ahogy beépült a "View in HTML", úgy a böngészőkben egy jobbklikk-> Open in Google PDF Viewer

    Java helyett ott az MS VirtualMachine, ami sajnos csak IE-ben működik, Flash és SL helyett meg remélhetőleg ott lesz a HTML5, ha nagyobb teret hódít.

    De teljesen mindegy, ez egy szélmalomharc lesz örökké.