• slickboy
    #24
    Nem durrant nálam akkorát a film, mint amit vártam tőle, de azért rossz sem volt, sőt. Igen, néha nagyon kiszámítható volt. A banya nagyon eredeti volt szerintem. Justin Long nem volt meggyőző egyetemi tanárnak, még mindig inkább az Aki bújt, aki nem című, ugyancsak ütős horrorfilm-beli karaktere ugrik be. A leggagyibb az indiai jós volt, aki egyrészt ócskán játszott, másrészt amatőr volt a karakter, hiszen amikor már az általa egyetlen lehetséges megoldásnak javasolt módszer csődöt mond, akkor kapja elő a kalapból a következő "egyetlen" lehetséges módszert. Ez a leggyengébb pontja a forgatókönyvnek.
    Hogy a banya magyarul átkozódik? Nekem tetszett. Én büszke vagyok kicsit, amiért a horrorrendezők elég egzotikusnak találják valami gonosz átok elmondására a magyar nyelvet. Lugosi Béla sikeréhez kellett magyar akcentusa is. Káromkodni is magyarul lehet legválasztékosabban. A tengerentúli emberek pedig nem tudják hogy mi volt magyarul meg mi egyéb nyelveken, ahogy nagy valószínűséggel mi sem tudjuk megkülönböztetni pár szó alapján a norvégot a svédtől...
    Aki meg kizárólag kommersz filmek alapján állít ki véleményt egy adott országról vagy embercsoportról, annak úgy kell.