Rise FM
  • TothLaci
    #43
    Roxy is sokat tesz azért, hogy megmaradjon. Ez látszódik. Csak ez sajnos ilyenekkel jár.
    Remélem nem baj, hogy okoskodom. House stílus szerintem alapból electro.
    Ha megfigyeléseim nem csalnak, úgy kezdődött az egész house története, hogy még a nyolcvanas évek elején bejöttek speciális szintetizátorok, amelyekkel bizonyos együttesek próbáltak hozzá illő zenéket csinálni. És főleg akkor kezdődött el igazán a tücc-tücc...
    Eleinte még valódi dobokkal készítették el a zenéjüket, és voltak köztük igen jó üteműk. Jellemző volt a housra, mint a mai nap valami fajta ismétlődés, olyanra gondolok, mikor lefagy a windows, és szól a hang. Sőt... volt olyan együttes, akinek House szerepelt a nevében. Nem tudom, mennyire ismeritek a GTA-kat, de pl. Vice City-ben lévő Wildstyle rádió játszik őskori, house kategóriába sorolható zenéket, San Andreasban lévő SF pedig house ókora... Mert abban is van olyan house, ami 87-ben egészült ki.
    Aki meg kíváncsi a 2008 közepén megjelent válogatásomra, az keresse a weboldalamon a Music menüpontot, és azon belül a Night 2008-at. Nem bárány kategória, de hallgatható... nem csak szerintem. Persze rockosoknak nem ajánlott.