Dokumentumsorozat a Spikeon
  • Fbn Lx
    #11
    oké, én is így értettem persze, nem úgy, hogy beugrik két színész és amelyik ügyesebb, az nyer :D
    De most megnéztem az első két részt, és beigazolódott, mindkettőben az nyert, akire én tettem volna a voksomat (most nem szpojlerezem le másoknak, hogy ki ki ellen...), de ennek ellenére minden alkalommal fogom a fejem, amikor az a ész jön, hogy "na most a kolléga betáplálja az adatokat a számítógépbe és kidobja, hogy ki lenne a győztes" :D Miféle adatokat? Mit mérnek? Ugye becsapódás erejét, sebességet, meg a szervek/csontok roncsolódását, emellett meg gondolom a páncélokat is alávetik hasonló teszteknek.
    Szóval ez gyakorlatilag nem a harcosok tesztje, hanem a fegyverzet és páncélzat számszerű adataié. Nem veszik figyelembe, hogy maguk a harcosok mennyire voltak szívósak/erősek, milyen kiképzést kaptak, és mekkora volt az adott nép harcosainak technikai tudása. Pl. hogyan nyerhetne egy rabló fosztogató kalóz, barbár, viking bármilyen fegyverrel is egy képzett szamuráj ellen, aki gyerekkorától a katanájával alszik, és napi négy órában gyakorol egyetlen alap vágást többezerszer? Túlzottan is azon van a hangsúly, hogy csapjunk rá a bábura, és ha nagyobbat roncsol, akkor jobb fegyver...