• kvp
    #7
    Viszont a zavaro az, hogy nem szabvany pc-ket tesznek a tv-kbe. A sony peldaul hiaba rakja ugyanazt a cell hardvert a bravia tv-kbe mint amit a ps3 is kapott, ha a rajta futo linux nem alakithato sehogyan, mert csak a tv alapszoftveret futtatja. A legtobb ember meg vesz hozza egy kulon media pc-t, csak azert mert a tv-be rakott rendszer zart. Ez inkabb azoknak nyero, akik pc-bol is apple-t vesznek, mert nem akarjak erteni hogyan mukodik csak hasznalni szeretnek es nem hianyzik nekik semmilyen olyan funkcio amit eppen nem tud az adott zart szoftver.

    Sokkal jobb lenne, ha lehetne kapni tv-be integralt x86-os pc-t. Amig ez nem erheto el, addig jobban jar az ember, ha vesz egy sima tv-t vagy meg inkabb egy nagyobb monitort es rakot egy pc-t. Nekem pl. nincs tv-m, csak egy szamitogepem egy 1200p-s monitorral es egy tv kartyaval. Igy egyszerre tudom szamitogepkent, media lejatszokent es tv-kent is hasznalni. Taviranyitani meg ott van a telefonom, amibe valamiert gyarilag raktak ehhez szukseges szoftvert. (blutooth-os billentyuzetnek es egernek latszik) Mindezt egy szabvany pc-vel, szabvany es osoreg winxp-vel, egy 10 ezer alatti tv kartyaval es egy 20 ezer allatti mobiltelefonnal. Kulon szoftvert sem vettem, csak amit adtak a hardverekhez.