• richi105
    #252
    Újabb Windows vs. Linux csata ez úgy látom örök mint az Nvidia vs. ATI vagy Intel vs. AMD. De az ember már csak ilyen hajlamos isteníteni azt a dolgot ami neki jobban tetszik és a másik értelemszerűen már nem is jó. A Windows és a Linux jól megfér egymás mellet szerintem a Linux nem egy ingyenes Windows helyettes, hanem egy önálló operációs rendszer aminek megvannak a korlátai és előnyei is. Persze a Windows érdemeit se alacsonyítsuk le hisz tetszik vagy sem vezető operáció rendszer a felhasználók körébe ez nem véletlen hisz nem kell mindenkinek informatikusnak tanulni aki csak használni szeretné a számítógépét. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Linux a szuper kockáknak készült sőt mostanra némelyik disztribúció olyannyira felhasználóbarát lett, hogy átlagos dolgokhoz a felhasználónak sose kell találkoznia a konzollal. De azt megjegyezném itt, hogy a hardver-ek nagy része Windows alá van ajánlva miért mert a gyártó adja a driver-t. Persze a Linux kernel is fejlődik és vannak Linux driver-ek is szép számmal de speciális esetekbe és újabb hardver-eknél azért akadhatnak gondok. Szóval mindenki próbálja és használja a neki megfelelőt én mindkettőt használom miért ,mert mindkét rendszernek van előnye és pont ez használom ki. Viszont sok év alatt megtanultam ,hogy mindenki azt használ amit akar és ezt tartsam tiszteletbe és ha lehet ezt kérném mindenkitől.
    Ami a support dolgot illeti igaz a Linux fő ereje a Internet és a rengeteg fórum és ember aki segít , de azért van Windows-os fórum is szép számmal és ott is lehet segítséget kérni. Mondjuk a Microsoft nézőpontját én sem támogatom igazán megtehetné, hogy ennyi pénzért kicsit jobban támogassa felhasználókat. Szerintem jelen helyzetbe ez még előny is lenne neki. Abba pedig biztos vagyok, hogy nem rokkanna bele anyagilag.