Forgó mozgás és fénysebesség
  • Frayer
    #111

    Az első bekezdéssel teljesen egyet értek.

    De a második állítás nekem egy kicsit gyanús. Persze logikusan hangzik.
    Amit nekem tanítottak fizika órán az nem ez volt.

    Röviden és tömören.
    Hossz kontrakció:
    A hosszúság-kontrakció, melynek értelmében egy nyugvó rendszerben l hosszúságú test egy mozgó koordináta-rendszerben megrövidül.

    Tehát én úgy gondolom, hogy ha a müon inercia rendszerében vagyunk akkor azt fogjuk tapasztalni, hogy a föld rohan felénk.
    Azt fogjuk mérni, hogy a földön lassabban járnak az órák, a mi szemszögünkből. Ez eddig oké.
    Mi van a hosszúság kontrakcióval.
    ..lásd fentebb

    Tehát a müon szemszögéből, a müon nyugvó rendszerében l hosszúságú test, egy mozgó koordináta-rendszerben megrövidül.

    A mozgó koordináta rendszer alatt itt most a földet kell érteni, mert az az ami most mozog a müonhoz képest.

    Tehát a müon szemszögéből, minden ami a müonhoz képest nyugvó "maga a müon" a föld koordináta rendszerében megrövidül.

    Tehát én úgy értelmezem ezt, hogy a majdnem fény sebességgel száguldó föld számára, ami a müon felé tart, a müon, és ahhoz képest nyugvó testek rövidülnek meg.

    Számomra is zavaros ez. Mert van, hogy arról írnak amit te mondasz, máshol meg mást írnak.
    Most nem lehet tudni, mi az igazság.

    Szerintem az lenne a legjobb, ha Einstein saját publikációit vizsgálnánk meg, az eredeti nyelven amit kiadtak.
    Egy egyszerű szakfordítás ide nem elég.