• Telpapa
    #87
    De hogy nehogy azt mondjátok nem vizsgáltam,nem jártam utána tudományos szempontbol is leirom mit mond erröl a tudomány és számomara mi a bibi.
    Kicsit hosszú lesz:
    A világegyetem kialakulását a tudosok többsége egy igen pici,sűrű Szingularitás) kezdetre vezeti vissza.Ez a kis tömürülést azonban ugy kell elképzelni hogy szinte végtelen sürü.(hiszen midnen benne volt)
    Majd jött a bumm és a tágulás.
    Itt tamáskodnék kicsit:)
    1.Mi inditotta el a folyamatot?
    2.Ha ez a Szingularitás valóban olyan sürü volt akkor annak a behatásnak ami elinditotta hihetetlen nagynak kellett lennie hogy legyözze az akkor világegyetem mérhetetlen gravitációját.

    Azt ugye tudjuk hogy a világegyetem tágul és ez a tágulás lassul, a galaxisok mozognak.
    (jelenleg ugy hiszik több mint 50 miliárd galaxis van,amik mindegyikében napunkhoz hasonló több miliárd csillag van).
    A tágulást elöször 1920 ban bizonyitották,majd 1995 ben ismét.
    Rendben de akkor itt van megint egy kérdés.
    És itt Ismét tamáskodnék egy picit:)
    Amellett, hogy nem csak egy hatalmasabb erőforrásnak(energiának) kellett lennie annak az erőnek ami ezt elinditotta,hanem előrelátonak(inteligencia?)is,mivel a tágulás mértéke nagyon percizen lett belőve.
    Lovell idézet:
    "Ha a világegyetem egybiliomodszor gyorsabban tágult volna,mára már minden anyaga szétfoszlott volna a világegyetemben.Ha pedig egybiliomodszor lassabban akkor a világegyetem létezése az első egymiliárd éve körül összeomlott volna a gravitációs erők miatt.Ami a legfontosabb egyik esetben sem lennének ilyen hosszú életüek a csillagok.."
    Tehát a tudomány már a világegyetem létrejöttére is ugy érvel hogy:
    bizonyos(nem ismert..véletlen..stb) mechanizmus utján létrehozta saját magát a SEMMIBŐL.
    És itt lényeg, mert azt hiszem ,tovább ezt én nem is fejtegetném, mert ez nekem nem kielégitő magyarázat.