• Justil
    #7
    Tudniillik az Internet ellen ma nyílt háború zajlik, akik 1 kicsit jobban képben vannak azok tudják ezt. Lévén az utolsó hely, ahol - ésszerű keretek közt - szólásszabadság van (persze ma már ez sem teljesen igaz, de azért jóval inkább mint a hagyományos média esetén). Sok fronton zajlik ez a háború (warez, internetcenzúra (lásd: Kína), adatok központi eltárolása, majd az azokkal való visszaélés, stb stb), és nekem az a benyomásom, hogy valakiknek kurvajó lesz ez a felhőzés, ugyanis ha a nagy tömegnek sikerül beadni, hogy ez szép, jó, menő és ez a holnap technológiája, akkor úgy forgatják majd ki az embereket az alapvető szabadságjogaikból, ahogy azt nap mint nap megteszik az "offline" világban.
    Arról nem is beszélve, hogy továbbra sem értem, miért kéne nekem elő(vagy utó)fizetéses alapon igénybe vennem olyan szolgáltatásokat, amiket már egy egyszerűbb, olcsóbb asztali pc-n is gond nélkül használhatok. Mert a renderfarm jellegű megoldásokat még én is megértem, ha valaki videó szerkesztéssel vagy 3D modellezéssel foglalkozik például, annak lehet hogy jól jön. De miért kell ezt kiterjeszteni mindenre?
    Kíváncsi vagyok mi mit gondol a témáról :)