• kvp
    #4
    "1: Ha tovább tart a fizetés mint kártyával akkor mi a ráknak?"

    Az megoldhato, hogy pont annyi ideig tartson, esetleg a kartya lehuzasanak idejet meg lehessen sporolni, es oda is lehessen terminalt rakni ahol eddig nem volt. Pl. egy tomegkozlekedesi jarmu bejarati ajtajara. Japanban sokan a telefonjukban tartjak az elektronikus berletuket es a telefon meglengetese nyitja a belepteto kapukat. Azert ez valamivel egyszerubb es gyorsabb, mint kartyaval szorakozni, mint pl. Parizsban a magnescsikos jegyekkel es berletekkel.

    "2: Ha esetleg nincs nálam akkor minek?"

    Ha manapsag valakinel nincs telefon, akkor joval nagyobb gondban szokott lenni, mint ha a bankkartyajat hagyja otthon. A telefon egy ma mar alapvetoen egy hordozhato szemelyi szamitogep.

    "3: Fizetéshez kell mobilnet vagy sms vagy valami...nincs ingyen és adatbiztonság szempontjából is megkérzőjelezhető"

    Ezert probalkoznak az rfid-vel es egyeb nfc technologiakkal, mert ekkor a kartyas terminal egeszitheto ki mobilossa, tehat nem kell a gsm halozatot hasznalni. Az rfid hasznalata megoldhato biztonsagosan is, bar en jobban szeretem a qrcode-okat, mert nem radiosak, hanem line of sight rendszeruek, tehat nehezebb lehallgatni a kommunikaciot.

    "4: Minek chipkártya, meg mágneskártya mikor az ember a kezét és testi adottságait általában magánál szokta hordani."

    Ha ki akarnak rabolni, akkor szerinted mi a jobb: ha a telefonodat veszik el vagy ha a kezedet vagjak le? (megtortent eset, egy arabtol igy vettek el a csak ujjlenyomattal indithato autojat)

    Egyebkent meg annyirol van szo, hogy manapsag a mobiltelefon az a halozatra kotott szamitogep ami mindig az embereknel van es mindig be van kapcsolva, tehat ertelemszeruen ez az amivel a legtobb elektronikus tevekenyseget el tudjak vegezni. Az egyetlen kihivas (az emberek meggyozesen kivul) a biztonsagos megoldasok kifejlesztese, de azert ez sem teljesen lehetetlen feladat.