Nem értem mi lehet a baj...
  • stigooo81
    #20
    Sziasztok!
    Nekem egy Western Digital WD5000AAJS(WD Caviar SE)(SATA)(500Gb)winchesterem van.
    Ugyebár ez nekem külső foglalatban volt eredetileg,az adapter zsinór megszakadt egy helyen,egy jó ideje már kb.1éve beleraktam a gépembe és úgy használom.
    Már előfordult velem olyasmi,hogy Raw-fájlrendszerbe átállt,de sikerült kimenteni a dolgaimat a "Stellar Phoenix Windows Data Recovery"-nevű progival egy másik (80Gb-os ) winyóra soklépcsőben kínkeservesen!
    Most pedig olyan helyzet áll fenn(Isten tudja miért!?),hogy mikor a 80Gb-os wincsire telepítettem a rendszert,a "partíció konfigurálása"-pontban a WD 500Gb-osomat teljesen szabadnak,azaz üresnek látta,holott kb.164Gb-nyi volt a rajta felhasználható szabad terület.
    A kész Windows-st indítom.A DOS,a BIOS látja mindkettőt,de a rendszer nem tölt be,csak ha az 500-ast lehúzom.
    Másik dolog ezzel kapcsolatban,hogy a most hibás winyó pár napja ellenőrizve lett működés közben a "HDD Sentinel"-nevű progival,de csak minimális darabszámú hibás szektort észlelt.Ettől függetlenül tökéletesen működött egészen idáig.
    A hátralévő élettartam is vmi 935 nap-ra lett saccolva.
    A kondíciója az meg 58%-osra...
    Ebben kérném vki segítségét,mert rengeteg fontos adatom van rajta!!!
    Előre is köszönöm,és várom vki biztos tippjét!
    Hali.