Fúziós kutatások
  • Irasidus
    #74
    Bárki beszélhet az atomenergiáról nem csak atomfizikus, jelen esetben nem azon a szinten folytatunk eszmecserét, hogy atomfizikusnak kell lenni, egyszerű fogalmakat nem értesz. Példának okáért hogy, "mennyivel tudnak többet mint egy mezei szenes vagy atom erőmüvi vagy egy szél és vizi verzio," - annyival, hogy folyamatosan biztosítanak zsinóráramot, ezért is alkalmasak alaperőműnek. Viszont ha észrevetted, itt nem a fixációd a téma, szóval örülnék ha befejeznéd a fúzió topikban a megújulókról való társalgás. Annak megvan a saját topickja, menj oda!
    "mert attól, hogy több millio fokra felmelegitett anyaggal vizet alakitanak át gözzé és ugyan azt a 500MW-os generátort forgatja meg mindegyik tipusu erőmü még nem lesz több áram egyik esetben sem-"
    Egy fúziós erőműben a "több millió fok" nem tudna egy liter vizet sem közvetlenül felforralni, ezért nem is közvetlenül a hőt használják áramtermelésre, hanem a neutronok energiáját használják, illetve elvileg a magnetohidrodinamika módszerrel közvetlenül a plazában generált áramot használnák.
    hogy sokat fejlödtek ezek az eszközök holott a modszer ugyan az. ÉS pont ezt szoktam mondani amikor a nap szél és egyébb meujjulokra nem képesek egyesek elképzelni
    A fotvoltaikus hatást 1860-ban fedezték fel, az első napelemet 1883-építették félvezetőkből. Ez is több mint száz éves techolgia, és semmit sem változott. Amúgy nem attól lesz valami jó, vagy rossz, hogy mikor találták fel. Az elavult az nem egy egzakt kifejezés, hanem mint látható önkényes.
    DE ugye az atompártiak mindig leragadnak annál, amit 5-10 éve valahol olvastak és azt mantrázzák mint ellenpélda és nem veszik figyelembe az azota és a közel-távoli fejlödéseket, ellenben az atomnál minden ami rossz arrol vagy nem vesznek tudomást vagy sokkal alább becsulik,mint ugyan azt a napelemnél meg felbecsulik és egy megmásithatatlan határt jelentene.
    A fúzió nem atomerőmű.
    Volt egy video, hogy jelenleg 200kg tricium van a földön amivel kb fél napig lehetne uzemeltetni az ITER-t, gondolom, hogy akkor ez nem probléma egy olyan erőmünél amire alapozni akarják a jövö enerhgiaellátását?
    Tehát videó volt róla, vagyis igaz. Elképesztő a kritikátlanság hiánya! Ismétlem: triciumot az erőmű működés során termeli meg magának, így csak egy löketet kell biztosítani, utána már ontja magából az áramot is, meg a tríciumot is. Feltéve, ha ezt az üzemanyagot használjuk, ugyanis többféle keverék létezik.

    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2022.12.19. 17:21:08