Fúziós kutatások
-
Irasidus #70 "hogy a gőzturbina és a generátor ami a tényleges áramot fogja termelni, az meg marad ugyan az ami már szinte 100 éves ."
A módszer ugyanaz, nem a technológia, a mai gőzturbinák úgy viszonyulnak a száz éves turbinákhoz, mint egy levágott farönk keréknek használva, egy differenciálművel és egyéb dolgokkal ellátott mai modern kerékhez, vagyis a mai turbinák nagyon bonyolult, és fejlett eszközök, nem kellene így degradálni őket, mert félrevezető. Amúgy a kerék meg 6000 éves... Másrészt tévedsz mert nem csak gőzturbina van, hanem gáz, víz, Walter-turbina, Tesla turbina, Rateau-turbina, stb., és ez esetben a satöbbi tényleg azt jelenti, hogy nem fogom az összeset felsorolni.Továbbá léteznek termoelektromos anyagok amik közvetlenül alakítják át a hőt elektromos energiává, de a hatásfokuk és élettartamuk nagyon gyenge, és minél alacsonyabb a főfok annál gyengébbek. Szóval egy turbina több mint 90% hatásfokkal működik, a termoelemek meg 8-9% hatásfokkal (több ezer fokon elérik a 33%-is).És hiába állitanak elö több millio fokot attol a viz akkor is már 100 fokon fellforr , a hatékonyságnak nem tesz jot és ez a gőzturbina hatásfoka sem fogja növelni sőt..
Egy fúziós erőműben a több millió fok nem tudna egy liter vizet sem közvetlenül felforralni, ezért nem is közvetlenül a hőt használják áramtermelésre, hanem a neutronok energiáját használják, illetve elvileg a magnetohidrodinamika módszerrel közvetlenül a plazában generált áramot használnák.És ebben a fuziuop sem kivétel. mert a tricium eléggé hiánycikk ahhoz, hogy ez egy kifogyhatatlan energiaforrást lehessen alapozni hosszu éveken át.
Ugyanis a triciumot az erőmű működés során termeli meg magának, így csak egy löketet kell biztosítani, utána már ontja magából az áramot is, meg a tríciumot is. Feltéve, ha ezt az üzemanyagot használjuk, ugyanis többféle keverék létezik.mivel mind olyan "nyersanyagot" használ ami folyamatosan állandona van és nem változik meg a termelés folyamán illetve nem marad utána melléktermék..
A ritkaföldfémek, az ötvözetek, a műanyagok állandók, azokat nem kell kitermelni? Biztos jól értelek?
A megújulókkal nem az a baj, hogy milyen hatásfokkal termelnek energiát, hanem a tárolással van gond. És egyáltalán nem veszélytelen, vagy tiszta egyetlen egy megújuló erőmű sem. Azért a fizika szabályai rájuk is érvényesek. De itt nem szeretnék ebbe belemenni.
Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2022.12.18. 00:31:35