Fúziós kutatások
-
#69
Azért hihetetlen hol tart a technologia , már majdnem meg tudnak gyujtani egy gyufát, hogy begyujtsanak a kályhába , hogy felforalják a vizet.
Érdekes modon mindenki csak a reaktorokrol beszél, mikor azok csak ahhoz kellenek, hogy a vizet gözzé alakitsák, de arrol nem esik szo, hogy a gőzturbina és a generátor ami a tényleges áramot fogja termelni, az meg marad ugyan az ami már szinte 100 éves .
És hiába állitanak elö több millio fokot attol a viz akkor is már 100 fokon fellforr , a hatékonyságnak nem tesz jot és ez a gőzturbina hatásfoka sem fogja növelni sőt..
Addig mig nem közvetlenul a hőbol termelik meg az áramot vagy nem találnak ki egy olyan megoldást amivel folyamtos a gőztermelés a turbinának addig ez csak egy tulárazott és agyonbonyolitott kazán lesz az atomreaktorokkal egyutt.
Addig meg nem is lesz telsesen megujjulo az enerhia termelés, mig nem ugy állitják elö az áramot, hogy ahhoz ne kelljen elégetni vagy kémiailag vagy más modon megváltoztatni 1 vagy 2 anyag tulajdonságát .
Mert egyrászt akkor kell hozzá mindig nyersanyag másrészt meg mindig lesz akkor melléktermék amivel kezdeni kell.
És ebben a fuziuop sem kivétel. mert a tricium eléggé hiánycikk ahhoz, hogy ez egy kifogyhatatlan energiaforrást lehessen alapozni hosszu éveken át.
A szélerőmüvek , a vizi turbinák és a naperlem az teljesiti a megujjulo fogalmat, mivel mind olyan "nyersanyagot" használ ami folyamatosan állandona van és nem változik meg a termelés folyamán illetve nem marad utána melléktermék.
Ott csak az eszközök anyagain kell változtatni ,de maga a termelés az veszélytelen és tiszta.