• szlovákiai hun
    #38
    Valóban vannak olyanok, hogy ami ingyen van azért senki nem fizet, csak hogy igy eléggé általánosítás. Mert sokan, nagyon sokan van az a tábor is, akik: a szükség nagy úr vagy azzal gazdálkodik amilye van. A jogvédők nehogy ők várják el, hogy én alkalmazkodjak hozzájuk, hisz én vagyok a megcélzott személy a portékájukra, no nem a zenészekére, de tolvajnak kiálltanak ki. Nehogy már én alkalmazkodjak hozzájuk vagy a nagyokhoz, mert az egyszerű ember akárhogy igyekszik, nem állnak rendelkezésére a megfelelő eszközök, ez legtöbbször a pénz, tehát azzal gazdálkodik amije van...

    Értsd, a zeneipar irreálisan magas árat kér a lemezekért, nekem meg nincs meg az a vásárlói paritásom, hogy ennyit fizetni tudjak. Kecskeméten voltam, a Malom multiplexben néztem egy 96-os évjárató lemezért 3000 HUF akartak leakasztani, egy 12 éves lemezért, meg egyébre sem telik, olyan irreálisan magasak az árak, az egyszerű embernek meg annyi a kiadása, azonkívül, hogy alamizsna a fizetése, hogy ewzekre a csecsebecsékre már nem marad, akkor hogyan alkamazkodjak, ha a rendszer olyan hogy csak igy tudsz alkalmazkodni ha mindenáron akarod azt a zenét vagy válogatást. A filmeknél jobb a helyzet, ott egy bizonyos idő után lemegy az ár, no de a zene CD.....

    És még sorolhatnám az érveket tovább, de ezt egy fórumonm elmondani nem lehet, ahogy te is mondod a rendszert már rég megkellett volna reformálni, a kapzsiság és a mohóság a jogvédők részéről előbbre való, és nem átalkodnak sokszor a szewrzőt is kizsákmányolni, oszt a filecserélőkre mutogatnak....