• mármindfoglalt
    #11
    "Mostanában nagyon erős az eltolódás a félelemtől a remény felé. Ha mindent összevetünk, akkor látható, hogy lassan újra visszatér majd minden a régi kerékvágásba és a dolgok jóra fordulnak."

    Hát ez nekem nem tűnik teljesen logikusnak. Szerintem az emberek akkor mondogatnak olyanokat, hogy ne veszítsd el a reményt, meg lesz még jobb is, meg hasonlók, ha úgy látják, hogy van mi miatt elveszíteni a reményt. Amíg nem volt ez a válság, addig senkinek nem jutott eszébe, hogy megpróbáljon reményt önteni a többiekbe, szóval a remény szó gyakori emlegetése szerintem pont hogy inkább a válság jele. Egyébként nekem eszembe sem jutott volna kétségbeesni, amíg el nem kezdtek jönni százával az ilyen szövegek, hogy ne add fel meg egyebek. Belátom, hogy vannak olyan emberek, akiket ez súlyosan érint, de a nagytöbbség életére ez minimális hatással van, úgyhogy nem értem mi ez a nagy tömeghisztéria. Annyira elanyagiasodott a világ, hogy ha már nem tudom egy év után lécserélni a mobilomat, akkor rögtön kétségbe kell esni?