• Alvarez999
    #17
    Nem látod a dolog reménytelenségét? Ha képesek lettek volna összefogni a Kossuth téren, csak még erőszakosabban lépett volna fel ellenük a rendőrség.

    "Magyarországon ELVILEG meg van hozzá az alkotmány és a jog álltal a lehetőség például arra, hogy a lakosság megbuktasson egy adott kormányt."

    Pontosan mire gondolsz? Mert hát a népszavazásra feltehető kérdések köre is olyannyira le lett szűkítve, hogy hovatovább semmi érdemleges témáról nem kezdeményezhető népszavazás. Pl. nemzetközi szerződésekben szabályozott témákban sem, ezért aztán elég, ha a kormány az EU-ra mutogat.

    A képviselők visszahívása egyáltalán nincs szabályozva, de ha pártlistán indult az illető, akkor a párt állít helyette másikat. Na meg ha véletlenül igazad lenne és tényleg tudna a nép kormányt buktatni, akkor max. annyi történne, hogy a választások többséget szerzett párt vagy pártok a meglévő garnitúrából összesakkoznak egy másik kormányt.