• Dany007
    #17
    Na ja. Igazad lehet, hogy valahol nincsen szó szerint spontán gondolat. Valami előzménye, vagy alapja biztosan van.
    De ezt mi hozza elő... :) Milyen folyamatok zajlanak ilyenkor?Neuronok, elektromosság stb...De milyen anyag/enzim/ folyamat ami beindítja... És minek a hatására...

    A számítógép bekapcsolódik, felpörögnek a ventillátorok, a monitor megkapja a jelet, előjön a kép stb... Ezt is le lehet vezetni, hogy áramot kap a gép a tápegyséből, elindulnak az algoritmusok, végrehajtódnak a bootprogramok stb stb... DE(!) legelőször ehhez valakinek meg kell nyomnia a bekapcsoló gombot...

    Amúgy, az ilyen 8 éves kormban eszembe jutott dolgokról lenne értelme beszélni részletesebben is.
    Én úgy vettem észre, hogy olyan 13-14 esetleg 15 éves korig, amíg az embert nem korlátozzák az ismert fizikai és tapasztalati törvények és szabályok, sokkal kreatívabban képes gondolkodni! Sokkal több mindent képes elképzelni, 'megoldani', mint idősebb korban.

    Nekem is volt ilyen. 13 éves koromban. Amikor az autók lopását úgy próbáltam megoldani, hogy egy jeladó jelet küld egy műholdnak a lopás pillanatában, ami pedig a rendőrségre továbbítja a jelet, amit egy térképen megjelenít... LoL
    Aztán pár éve jutott tudomásomra, hogy létezik már GPS alapú lopásgátló / inkább autókövető technológia.
    Aztán volt olyan is, hogy autókba szerelt 'radar', elöl-hátul, amik érzékelik az előtte lévő autót, és persze a mögötte lévőt és mellette lévőt is, majd a computer kiszámítja az ideális sebességet, követési távolságot és elkerülhetők az ütközések... Ekkor mondjuk csak 12 éves lehettem xD
    De bizonyítékom is van rá, minden ilyen marhaságomat lerajzoltam, és elkratam...

    Azóta már ilyenen is dolgoznak elég keményen...

    Szal érdekes dolog ez, amikor az embert nem kötik a szabályok, tudat alatt se, mivel még nem tud róla... Érdekes lenne ezt a területet kivizsgálni.