• Mcsiv
    #350
    "Jézus szavaiból viszont az derül ki, hogy Isten maga a szeretet, ebből következően a rend, az igazság, és a béke."
    Nem vagyok hívő, félre ne érts, de valahogy én inkább ezt a sort ragadnám ki a mondandódból. Isten nem egy kézzel fogható dolog, nem egy materializálódott valami, isten az aminek egyes emberek saját maguk gondolják. Mindenki hisz valamiben, ki ebben - ki abban, nincs ezzel semmi gond.
    Azonban te már nagyon belemélyedtél ebbe a dologba ami hiba, több ponton is ellentmondasz magadnak.
    "ha én azt állítom, ezek mind azt bizonyítják, hogy az egész világ egy teremtő elme munkája, mivel tudod megcáfolni?"
    Te magad cáfoltad meg a fennt említett mondatoddal, miszerint Isten maga a szeretet. Most egy teremtő elme? vagy szeretet?
    Nem baj az ha valaki hisz istenben és megpróbálja megmagyarázni azokat a történéseket/eseteket ezzel, amikre egyébként jelen álláspontunk szerint nincs normális magyarázat, esetleg a tudósok is csak találgatnak. A probléma az, mikor valaki röghözkötötten ragaszkodik olyan eszmékhez, amik igazából zsákutcába vezetnek.