Queens of the Stone Age
  • PJack
    #1
    Nem vitás: ha az 1973-as születésű Joshua Homme tizenévesen történetesen nem rosszarcú, beszívott rockerekkel lóg naphosszat, és nem rendszeres sivatagi stoner bulikon szocializálódik, akkor tehetsége alapján mára meghódíthatta volna a rádiós slágerlistákat, és egy ünnepelt popzenekar széles körben elismert dalszerző-frontembere lehetne. Persze így sem jártunk rosszul, a Kyuss alapító gitárosaként egy stílusteremtő zenekar kulcsfigurája lett, az elmúlt évtizedben pedig a Queens Of The Stone Age frontembereként próbálja közelíteni egymáshoz a stoner rockot és a klasszikus értelemben vett rockzenét – meggyőző sikerrel. Homme szerencsére nem tud megülni a fenekén, ha épp nem QOTSA-lemez készít, akkor az Eagles Of Death Metal dobosaként rockol (lásd: Death By Sexy), a Desert Sessions sorozatát folytatja, vagy besegít valamelyik zenészhaverjának (az utóbbi években többek között a Mark Lanegan Band Bubblegum, az UNKLE Never, Never, Land, a Mastodon Blood Mountain és Peaches Impeach My Bush című lemezén vendégeskedett, sőt a Killer Queen című tribute albumon is tisztelgett Freddie Mercuryék munkássága előtt), de akármivel is foglalja el magát, abból legtöbbször valami jó sül ki. Az igazi Josh Homme természetesen a QOTSA-lemezeken mutatja meg magát, hiszen az egykori Kyuss-zenésztárs, a basszista-vokalista Nick Oliveri 2004-es kirúgása óta a zenekar a frontember szólóprojektjének tekintendő, még ha Homme az utóbbi néhány évben Troy Van Leuven gitáros és Joey Castillo dobos személyében állandó társakkal dolgozik is együtt.

    forrás: est.hu



    érdekes hogy nem nyitottak még topikot nekik, hát én most megtettem. anno a nfsu2-ben hallottam először az 'In my head' c. számukat ami megtetszett és gondoltam belehallgatok a többibe is. egyedi sajátos hangulata van a számaiknak. a hivatalos behatárolás szerint stoner rockot játszanak, bár nemtudom közületek mennyien tudják mit is jelent ez pontosan. mer én nem :D
    akit érdekel halgassa, youtubén nem találtam scak live-os számokat.